Sağlık

Evinizi Temizlerken Sağlığınıza Dikkat!

DünyaTemizlik yaparken ağır kimyasallara maruz kalarak sağlığınızdan olmayın. Doğal yollardan ev temizlemek mümkün.

Temizlikten kasıt çoğu kişi için çamaşır suyu kokusu olarak algılanıyor halbuki ev içindeki bakteriler, ameliyathaneler dışında dünyada var olan doğal bir ekolojik sınıf. Parkeleri, lavaboları parlatmak için kullanılan çamaşır suları ağır kimyasallara maruz kalmanız anlamına geliyor. Özellikle çamaşır suları ile tuz ruhunu karıştırmak nefes yolu ile çok hızlı şekilde zehirlenmelere yol açıyor.

Doğal Alternatifler Mevcut

Karbonat, sirke, kalıp sabun, çamaşır sodası, tuz ve limon tuzu ile evin her köşesini temizlemek mümkün.

Özellikle bebek  eşyaları için yumuşatıcılar ve deterjan kullanmak yerine doğal sabunlardan faydalanmak daha sağlıklı. Çamaşırlarınızı makinada kurutmak yerine güneşte kurutmak gerekiyor. Güneş doğal bir temizleyici görevi görmekle kalmayıp çamaşırlar giyildiğinde vücuda enerji veriyor. Bulaşık makinası için sirke kullanılabiliyor. Lavabo ve banyolarınızı nemli bırakmamak, bakteri ürememesi için önemli. Mutfakta kullanılan kesme tahtaları cam değilse lavabolardan çok daha fazla bakteri içeriyor. Kesme tahtasını cam tercih etmek temizlik için  önemli. Kireçli malzemeler için ise limon tuzu kullanılıyor.

Böceklere Geçit Yok

Bahar aylarının gelmesiyle ortaya çıkan bir sorun da karıncalar. Karıncaları yok etmenin yolu sarımsak ya da limon. Tehlike yuvası akrepler, çiyanlar vb. yanı sıra yaz aylarının baş belası sivrisineklerden evde hazırlanabilecek doğal böcek ilacı mevcut. Su içine acı biber ve sarımsak atıp, bir kaç gün beklettikten sonra böcek ilacınız hazır. Üstelik bu ilaç sizi zehirlemiyor.

COV

Salt olgular haricinde herşey zihinlerden süzülür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu